Naše cesta

  • Finální prototyp pistole
    Finální prototyp pistole

Motto: Kdyby to bylo jednoduché, dělal by to každý...

 

Začalo to na kreslícím stole, či spíše v CAD programu, mladého nadšeného konstruktéra a velkého příznivce zbraní Jiřího Šejny. Ten, přes svůj obdiv k moderním zbraním, v té době ještě nebyl držitelem zbrojního průkazu, ale přesto si velmi přál nějakou obrannou pistoli vlastnit. Po průzkumu trhu a přečtení zákonů záhy zjistil, že pro něj nejsnažší cestou k funkční zbrani bude vlastní konstrukce a výroba dvouranné perkusní pistole.

Napodobit nějakou existující perkusní pistoli nechtěl, neboť na trhu v zásadě neexistovala žádná, která by byla snadno použitelná, jednoduchá a dostatečně kvalitní. Proto se rozhodl od základu přehodnotit svůj pohled na design perkusní zbraně a začal hledat inspiraci spíše ve světě zbraní na jednotný náboj. Netušil však, jak velikým oříškem se nakonec stane vývoj perkusního systému s charakteristikou klasické obranné pistole.

Nakonec se Jirkovi podařilo, po třech dlouhých letech, vyvinout funkční a prakticky bezúdržbový systém perkusního zápalu s dvěmi nad sebou umístěnými hlavněmi. Tento systém, nezávisle na střelci, střídá iniciaci horní a dolní hlavně a tím umožňuje mimořádně snadné ovládání a velmi pohotovou střelbu. Při prakticky ukončeném vývoji základního systému se ale další konstrukce téměř zastavila. Jak to tak bývá, projekt se ukázal být finančně příliš náročný a mladému konstruktérovi nezbývalo nic jiného, než téměř hotovou zbraň uložit do šuplíku.

Díky souhře šťastných náhod se ale Jirka počátkem roku 2017 potkal se zástupcem společnosti UNRRA Group, která se, mimo jiné, zabývá konstrukcí a výrobou špičkového příslušenství zbraní známého pod značkou D-Force. Tomu se projekt velice líbil a vytušil, že podobná pistole, volně prodejná od 18 let, by mohla mít na českém trhu solidní komerční úspěch. Proto se s Jirkou dohodl na zainvestování vývoje a dokončení projektu. Po kompletním redesignu, optimalizaci ergonomie a dokončení konstrukce a po provedení životnostních zkoušek prototypů nakonec zamířila pistole do výrobních prostor firmy Arsenal CZ k sériové výrobě. Tato zkušená společnost garantuje stálost výrobní kvality zbraně a následný pečlivý poprodejní servis.

Takže díky spojenému úsilí Jirky a několika českých firem a mnoha nadšenců v nich, vám nyní můžeme představit zcela novou, jedinečnou českou perkusní pistoli Czechgun Gladiator®, vyrobenou na nejvyšším stupni kvality z vysoce hodnotných materiálů pomocí špičkové CNC technologie.

A to nejlepší nakonec? Pistoli si může nyní zakoupit každý svéprávný plnoletý občan bez nutnosti pořízení zbrojního průkazu. Navzdory pochybným "zákazovým" snahám Evropské unie!